North Food po raz kolejny wsparł Szlachetną Paczkę

North Food po raz kolejny wsparł Szlachetną Paczkę

Opublikowano: 16/01/20

Spółka North Food Polska S.A. po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”, która polega na pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i potrzebującym wsparcia. W tym roku firma pomogła choremu na mukowiscydozę Stasiowi i jego mamie.

Mukowiscydoza jest nieuleczalną genetyczną chorobą, której leczenie wymaga kompleksowego i wielodyscyplinarnego podejścia. Niezliczona ilość leków, sprzętu rehabilitacyjnego oraz odżywek wysokokalorycznych jest niezbędna w codziennym funkcjonowaniu chłopca i tym samym bardzo kosztowna. Dlatego, aby wspomóc rodzinę, w siedzibie North Food Polska w Kielcach odbyła się aukcja, na której wystawiono ponad 85 przedmiotów.

Za zebrane środki z licytacji oraz przedmioty, które pracownicy ofiarowali, udało się zakupić m.in. specjalistyczny sprzęt medyczny, tj. inhalator oraz sterylizator parowy. Rodzina otrzymała również, zgodnie z zapotrzebowaniem, leki bez recepty, mop parowy, artykuły żywnościowe, środki czystości, odzież dla chłopca, materiały szkolne i inne przedmioty codziennego użytku.

Przedstawiciele North Food biorący udział w tegorocznej akcji nie kryli wzruszenia, że mogli wspólnie i bezinteresownie pomóc tej wspaniałej rodzinie.

„Dzięki temu, że w North Food pomagamy na różne sposoby, czerpiemy tak wiele przyjemności z uczestnictwa w Szlachetnej Paczce. Jedni po prostu wpłacają konkretne kwoty, inni natomiast kupują sprzęt lub artykuły wskazane jako potrzeby wybranej rodziny. W naszej firmowej aukcji charytatywnej można również wystawić i kupić przeróżne przedmioty, w tym np. wykonane własnoręcznie. Każdy najmniejszy gest ma znaczenie” – mówi Joanna Mazur, Specjalista ds. Obsługi Biura Zarządu.

North Food Polska S.A. to prężnie rozwijająca się organizacja zajmująca się prowadzeniem sieci restauracji. Firma powstała w 2002 roku i została założona przez Michała Sołowowa. Obecnie North Food zarządza 47 restauracjami w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants) w dwóch formatach: North Fish oraz JOHN BURG.

North Food Polska S.A. jest częścią Grupy Kapitałowej Michał Sołowow Group, w skład której wchodzą firmy o ugruntowanych pozycjach na rynku: Synthos, Cersanit, Barlinek czy Komfort, a także startupy takie jak: 3DGence, New Era Materials i Homla.