North Fish w Wielkiej Brytanii

North Fish w Wielkiej Brytanii

Opublikowano: 04/12/19

Savills globalna spółka świadcząca usługi w branży obrotu nieruchomościami, posiadająca międzynarodową sieć ponad 600 biur w obu Amerykach, Wielkiej Brytanii, Europie, Afryce, regionie Azji i Pacyfiku oraz na Bliskim Wschodzie, doradzała przy pozyskaniu pierwszego brytyjskiego lokalu dla North Fish w prestiżowej lokalizacji Bullring Birmingham.

North Fish podpisał nową 10-letnią umowę najmu na lokal o powierzchni 140 mw głównym miejscu sprzedaży detalicznej w Birmingham. Lokalizacja Bullring Birmingham jest własnością Hammersona.

Firma Hammerson została założona w 1942 roku przez Lewisa Hammersona, który pierwotnie zajmował się wyłącznie przebudową domów w mieszkania, a następnie od 1948 roku działania firmy były skierowane na rozbudowę własności handlowych. Hammerson stał się spółką publiczną w 1954 roku i rozpoczął program współpracy z lokalnymi władzami w celu przebudowy oferty handlowej brytyjskich miast. Spółka otworzyła m.in. Brent Cross w 1976 roku, pierwsze w Wielkiej Brytanii zadaszone centrum handlowe. Obecnie firma Hammerson jest wiodącą brytyjską firmą deweloperską i inwestycyjną. Tworzy stale rozwijające się przestrzenie, w dobrze prosperujących miastach i wokół nich, gdzie ludzie i marki chcą przebywać.

Po sukcesie i dobrym przyjęciu restauracji North Fish w Polsce, marka poszukuje możliwości ekspansji na terenie Wielkiej Brytanii, a także na Bliskim Wschodzie i w Europie Środkowo-Wschodniej.

Carlene Hughes, Leisure Director Savills, komentuje: „Po okresie godnego podziwu rozwoju w Polsce, naprawdę cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć North Fish w znalezieniu pierwszego lokalu w Wielkiej Brytanii. Marka zidentyfikowała lukę na rynku przystępnych cenowo, a jednocześnie wysokiej jakości dań z ryb i owoców morza.Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę z siecią, która rozszerza swoją obecność na teren Wielkiej Brytanii”.

Szymon Adamczuk, Chief Executive Officer North Food mówi: „Aby skutecznie rozpocząć i rozwijać naszą działalność w Wielkiej Brytanii, nawiązaliśmy współpracę z Savills, który jest doświadczonym partnerem i liderem rynku. W ostatnich miesiącach ciężko pracowaliśmy, aby znaleźć najlepsze możliwości dla North Fish. Choć wiele już osiągnęliśmy, jesteśmy bardziej niż kiedykolwiek głodni rozwoju naszej marki na całym świecie. Wybraliśmy Wielką Brytanię jako pierwszy region poza naszym rodzimym rynkiem, ponieważ widzimy tu ogromny potencjał dla naszego konceptu, który oferuje wysokiej jakości produkt za rozsądną cenę. I już dziś mam przyjemność ogłosić, że otwarcie pierwszej brytyjskiej restauracji North Fish, odbędzie się w nadchodzących miesiącach. Mocno wierzę, że będzie to tylko początek naszego udanego rozwoju w Wielkiej Brytanii”.

North Fish to sieć restauracji specjalizujących się w rybach, owocach morza i daniach wegetariańskich. Pierwszy lokal powstał w 2002 roku w kieleckiej Galerii Echo. W tej chwili North Fish to 47 restauracji znajdujących się w najlepszych centrach handlowych w Polsce, co sprawia, że jest niekwestionowanym liderem w Polsce, i drugą w Europie siecią restauracji oferujących ryby i owoce morza. Niemal 1000 pracowników co dzień dba o najwyższą jakość serwowanych produktów.