Pierwszy North Fish w Wielkiej Brytanii

Pierwszy North Fish w Wielkiej Brytanii

Opublikowano: 05/10/21

North Fish w przyszłym roku będzie obchodzić swoje 20 urodziny. Przez ten czas sieć restauracji stała się liderem w Polsce i vice liderem w Europie pod względem ilości punktów w kategorii miejsc oferujących dania z ryb, owoców morze i vege.

4 października North Fish po raz pierwszy otworzył się poza Polską. I od razu w uznawanym za najlepszy projekt handlowy w Europie Westfield Stratford City. Londyński North Fish jest pierwszym z planowanych na kolejne lata. North Food Ltd., spółka zależna North Food Polska S.A. ma ambitne plany stworzenia w UK sieci liczącej nie mniej niż 50 restauracji (aktualnie w Polsce 45 lokali).

North Fish w Westfield Stratford City wyróżnia się nowoczesnym designem i nie sposób go nie zauważyć w ogromnym food court centrum. Fani North Fish znajdą tutaj wszystkie swoje ulubione pozycje menu, a nawet trochę więcej, bo uwzględnione zostały również upodobania Brytyjczyków. Charakterystyczna, niebiesko-turkusowa, ręcznie wykonana glazura w kształcie rybiej łuski jest również w UK. Ponadto całkiem nowe nowe witryny i po raz pierwszy w historii North Fish cyfrowe menuboardy.

North Food Polska S.A. to prężnie rozwijająca się organizacja zajmująca się prowadzeniem sieci restauracji. Firma powstała w 2002 roku i została założona przez Michała Sołowowa. Obecnie North Food zarządza 46 restauracjami w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants) w trzech formatach: North Fish oraz JOHN BURG oraz Veggie Hub.

North Food Polska S.A. jest częścią Grupy Kapitałowej Michał Sołowow Group, w skład której wchodzą firmy o ugruntowanych pozycjach na rynku: Synthos, Cersanit, Barlinek czy Komfort, a także: 3DGence, New Era Materials i Homla.